Kategorie
Recyklační akademie – leden 2025
Vracíme se s druhým kolem Recyklační akademie! Během 4 pátečních dnů Vás provedeme tématy ze světa recyklace stavebních materiálů, před-demoličních auditů, cirkulárního designu i legislativy. Kurz je cílený především na zástupce recyklačních, demoličních a stavebních firem, ale i na další zástupce sektoru stavebnictví. Cena kurzu je 5 000Kč bez DPH. Předběžný harmonogram kurzu: 10. 1. 2025 – Budova jako zdroj druhotných surovin (9:00-14:30) Během tohoto bloku se absolventi naučí vnímat budovy jako materiálové banky, tedy to, jakou hodnotu a potenciál mají suroviny/materiály, které se v budově nachází a na základě příkladů z praxe se dozví, jak lze suroviny z …
Workshopy v listopadu 2024
Tento listopad pro vás máme další sérii workshopů a budeme moc rádi, když s námi přijdete sdílet svůj názor na daná témata.Co vás na workshopech čeká?S týmem z Univerzitního centra energeticky efektivních budov ČVUT a s experty z praxe vás rádi přivítáme:14.11. od 10:00 do 12:00 na workshopu s tématem Cirkulární design budov: Strategie a nástroje, kde probereme cirkulární principy ve stavební praxi, certifikace a kritéria hodnocení.14.11. od 13:00 do 15:00 na workshopu s tématem Recyklované materiály a LCA metodika, kde se podíváme na bezpečné využívání druhotných surovin a na LCA v praxi.a 15.11. od 10:00 do 12:00 na workshopu s tématem Cirkulární veřejné zakázky & Materiálové katastry, kde budou našimi ožehavými tématy …
Recyklační akademie 2024
Pilotní ročník recyklační akademie je za námi. Byly to čtyři páteční dny plné inspirace, vzdělávání, navazování nových kontaktů.Moc děkujeme všem účastníkům, přednášejícím a samozřejmě těm, kteří se podíleli na organizaci.Akademie pro Vás byla připravena týmem Univerzitního centra energeticky efektivních budov ČVUT v Praze spolu kolegy z praxe a za podpory CirCon4Climate. Jaký byl program akademie? DEN 1. – Budova jako zdroj druhotných surovin Proběhly přednášky na téma, jak vnímat budovy jako zdroje druhotných surovin a jak tyto suroviny efektivně získávat na základě poznatků z praxe. Absolventi se učili vnímat budovy jako materiálové banky, tedy to, jakou hodnotu a potenciál mají suroviny/materiály, které se …
Recyklace fotovoltaických panelů
Věděli jste že: Do července loňského roku bylo podle dat získaných Ministerstvem průmyslu a obchodu od Českého sdružení regulovaných elektroenergetických společností (ČSRES) zapojeno v České republice více než 130 000 fotovoltaických elektráren. 1 První fotovoltaická elektrárna v Čechách byla postavena v Dukovanech v roce 1998, ale největší rozkvět začal až kolem roku 2008, díky možnosti levných dovozů z Číny.2 Největší distribuční společností je skupina ČEZ, která má v Česku pod správou navíc i jedny z největších solárních komplexů. Jsou to například elektrárny Ralsko Ra 1, FVE Ševětín a FVE Vranovská Ves, uvedené do provozu v roce 2010, kdy skončil boom …